Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) organizasyonuyla Times Meydanı’nı dolaşan kamyonetteki dijital ekranda FETÖ örgütünün iç yüzünü ve 15 Temmuz darbe girişimini anlatan görseller yayınlandı.

Yayında özellikle, FETÖ mensuplarının indirilen reklamının verildiği köşede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz anma programının 4. yılında okuduğu şiiri, İngilizce alt yazısı ile gösterildi.

Dijital ekranlı kamyonetin 3 gün boyunca günde 8 saat Times Meydanı’nda dolaşacağı kaydedildi.

FETÖ mensuplarına ait bir grup tarafından, Times Meydanı’na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana Türkiye’yi karalamaya yönelik verilen reklam, Türk Amerikan toplumunun şiddetli tepkisine neden olmuştu.

TASC ve Türk toplumu üyeleri, söz konusu ilanı yayımlayan Outfront Media reklam şirketini telefon ve e-posta ile arayarak protestolarını ifade etmesi üzerine reklam kaldırılmıştı.

Saraybosna’dan “Love Erdoğan” mesajı

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’dakireklam panolarına,ABD’ninNewYorkeyaletinde reklam panosundayer alan “Stop Erdoğan” ifadesine cevaben”Love Erdoğan” ilanı yansıtıldı.

Başkentin farklı noktalarında bulunan Dom Mladih ve Sara alışveriş merkezinin reklam panolarında,FETÖmensubu bir grup tarafından Türkiye’yi karalamaya yönelik verilen reklama tepkiolarak “Love Erdoğan” ilanınayer verildi.

FETÖmensubu derneğin Manhattan’daki Times Meydanı’na yakın bir köşedeki dijital ekrana verdiğiilan, Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ve Türk toplumundan vatandaşların protestosuna neden olmuş, gelen tepkiler üzerinekaldırılmıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.