ref: refs/heads/v3.0
DOLAR
28,9846
EURO
31,2142
ALTIN
1.864,65
BIST
7.913,76
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
12°C
İstanbul
12°C
Az Bulutlu
Pazar Az Bulutlu
13°C
Pazartesi Hafif Yağmurlu
12°C
Salı Az Bulutlu
12°C
Çarşamba Az Bulutlu
17°C

UYARI ve KURALLAR!

Muhteviyat

1-1.) Ziyaret etmekte olduğunuz bu site (www.)yaziyooo.com veya (www.)yaziyoo.com.tr alan adı üzerinden ulaşılan, alt alan adlarıyla logoda Bölge – il – ilçe adı belirtilerek / adres çubuğunda “bölge/il/ilçeadı.yaziyooo.com” şeklinde kategorize edilen dijital haber kayranıdır.
Gazetemiz; hayatın içinden ticari etkinlikler, insani olay, örgü, gelişmeler, sanat, eğitim ve eğlence etkinlikleri gibi haber alma özgürlüğü kapsamında ihtiyaç duyulabilecek bilgilendirme, duyurma, tanıtma sitesidir. Söz konusu web adresinde bir genel ana sayfa üzerinden ilgili kategorilerde toplanan, oluşturulan ya da bir haber ajansı kaynağından temin edilen haberler yayımlar.  Yaziyooo.com internet gazetesi internet sitesine ziyaret gerçekleştiren herkes bu sitenin belirlediği ‘UYARI ve KURALLAR’ı okumuş ve kabul etmiş  sayılır.

1-2.)   Yayın İlkeleri:    Yaziyooo.com internet gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı her türlü içeriği reddeder.
a.) İnternet Gazetemiz, “Basın Yayın İlkeleri”ne uymaya söz vermiştir.

b.) Kişilerin hak ve özgürlüklerine saldırı, rencide edici,  itham ve zan altında bırakıcı yazılar kesinlikle yayınlanmaz.

c.) Sitemiz içinde yer verilen linklerden sorumluluğumuz yoktur. Linklerden ait oldukları siteler sorumludur.

d.)  Site içinde verilen linklerle ilgili yanlışlıklar bildirildiğinde düzeltilir.

e.)  Yaziyooo.com internet gazetesi internet sitesine ziyaret gerçekleştiren herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş  sayılır.

1-3.)  a ) Yaziyooo.com internet gazetesinde yayınlanan bilgi ve materyal, alanında faaliyet   
             gösteren ajanslardan abonelik veya anlaşma usulüyle, hakları temin edilen kaynakta saklı
             kalmak şartıyla kullanıldığında, bu malzemelerin tamamı ilgili yasaların koruması altındadır.
             Bu malzemelerin tamamı veya kısmen alınarak bir başka yerde, her ne şekilde olursa olsun
             kullanmak, yaymak suç teşkil eder.
         b ) Yaziyooo.com internet gazetesi yayınlamakta olduğu bir kısım bilgi ve malzemeyi
             bizzat kendi kaynak ve imkanlarını kullanılarak doğrudan temin eder. Bu malzemelerin  
             tamamı veya kısmen alınarak bir başka yerde, yayınlanması, kullanılması izne ve kaynak
             gösterim mecburiyetine bağlıdır. Bu malzemelerin tamamı ilgili yasaların koruması
             altındadır. Kaynak gösterilerek kullanılan hiç bir haber veya yazıdan kullanılan alanda
             meydana gelebilecek sorunlardan yaziyooo.com internet gazetesi
             sorumlu tutulamaz.
             Sadece hakları Yaziyooo.com internet gazetesine ait
             olan malzemeler yazılı izin alınarak, kısmen, tamamen veya sayfaya canlı link
             bağlantı kurularak ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu keyfiyet gazeteyaziyooo@gmail.com 
             adresine gönderilecek talep bildiren, açıklayıcı  bir e-posta yoluyla sağlana bilir.
         c ) Yaziyooo.com internet gazetesine ait her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve
             görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir
             bilgisayara yüklenemez.

1-4.) Kaynağı doğrudan belirtilen içerik unsurlarından (haber, yorum, araştırma vs. bilumum yazı ve görsel materyaller) her türlü sorumluluk yazarlara veya kaynak olarak belirtilen ajans, kurum tüzel kişi vs. aittir.

1-5.)  Yaziyooo.com internet gazetesi yayınladığı tüm içeriğin telif hakkına doğrudan sahip olmuş sayılır.  Yaziyooo.com internet gazetesinde yayınlanan tüm içeriğin telif hakları saklıdır.

1-6.) Site ve içerdiği bilgiler haber verme,  bilgilendirme, duyurma amaçlı olduğundan,  hiçbir surette kuruluşumuzun taahhüdünü oluşturmaz. İçeriklerden kaynaklanan her türlü riskler ve hareketler doğrultusunda varılabilecek sonuçlar ve teşkil edebilecek hukuki anlaşmazlıklar, neticede meydana gelebilecek maddi ve manevi zararlar, kuruluşumuzu bağlayıcı değildir ve bu konularda kesinlikle sorumluluk kabul edilmez. Meydana gelebilecek her türlü riskler bizzat özel veya tüzel site ziyaretçilerine ait olacaktır.  Hangi şekil ve hangi ad altında olursa olsun, hiçbir durumda, her türlü gerçek veya tüzel kişi ve kişilerin hem direk veya dolaylı uğrayabileceği maddi veya manevi mağduriyet, hasılı ne nam adı altında veya şeklinde olursa olsun, uğrayabileceği zararlardan kuruluşumuz kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir. İş bu yazı madde ile hiçbir özel veya tüzel kişilerin ne suret veya ad altında olursa olsun herhangi maddi veya manevi talepte bulunma hakkının olmayacağı peşinen duyurulur.

KAYNAKLAR ve Telif Hakları
2-1.) Sitemizin başlıca haber ve fotoğraf kaynakları,  sözleşmeli muhabirler üzerinden elde edilen haberler, haber merkezimizde görevli editör, redaktör ve muhabirlerden elde edilen haberlerden oluşur. Haber merkezimiz gerek gördüğünde toplum tarafından kabul görmüş, ülkemiz ve dünyanın önemli merkezlerinde haber ağı oluşturmuş haber ajansları ile sözleşmeli Internet aboneliği usulü ile elde edilen haberlerden, seçerek servis ederler. Haberlerin seçimi, yayınlanması veya herhangi sebepten aniden tekrar yayından kaldırılması tamamen kuruluşumuz inisiyatifindedir.

2-2.) Sitede yayınlanan her türlü yazılar, fotoğraflar, karikatür ve grafikler, ilanlar vs. materyallerin tümü editörlerin kontrollerinden geçirilerek, gerek görülürse düzeltmeler yapıldıktan sonra sorumluluğu kaynağına ait olmak şartıyla yayınlanır.

2-3.) Yayınlanmaya değer görülen yazılar editörler tarafından seçilir.

2-4.) Hiç bir yazıya yayınlanma taahhüdü verilmez.

2-5.)  Yaziyooo.com internet gazetesi haberleri elde ettiği kaynağı belirterek yayınlar. Yaziyooo.com internet gazetesi’nde yayımlanan haberler aynen yada değiştirilerek kullanılması, kullananları kaynağıyla ilgili haklardan hukuki sorumluluk altına sokar.

2-6.)  Yaziyooo.com internet gazetesi sunduğu sözel, görsel, yazılı bilgileri kişisel özel çabaları, güvenilir kaynaklar ve  kişilerden derleyerek, tamamen iyi niyetle ve  herhangi bir teminat ve garanti oluşturmaksızın, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla yayımlamaktadır.  Dolayısıyla sitemiz editörleri, her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu muhteviyatı değiştirebilir veya ortadan kaldırabilirler.

2-7.) Yayımlansın veya yayımlanmasın gönderilen yazılar, fotoğraflar, karikatürler, grafikler, ilanlar hiçbir surette geri iade edilmez.

2-8.)  Yaziyooo.com internet gazetesi ürettiği veya 2. – 3. şahıslar ve haber ajanslarından elde ettiği tüm haberlerin hakları saklıdır.  Yaziyooo.com internet gazetesi önceden yazılı onayı olmadan, kendi ürettiği veya dolaylı olarak sözleşmeli haber ajanslarının haberlerini ve fotoğraflarını kopyalanması, tamamen veya kısmen  yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması basın kanunun ilgili maddeleri  güvencesi altındadır.

Bu konuda Yeni Basın Kanunu’nun İlgili Hükümleri:

TBMM’de Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5197 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.

Basın Kanunu’nun  “Yeniden Yayım”a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:

(MADDE 24. – Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beş milyar liradan on milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. Bu eserleri, yeniden yayım hakları saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmi milyar liradan kırk milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. Ayrıca Basın Kanunu’nun 27. maddesi ile “Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır” hükmü getirilmiştir.)

2-9.)  Yaziyooo.com internet gazetesi ürettiği veya 2. – 3. şahıslar ve ajanslardan sözleşme sonucu elde ettiği tüm haber konusunda yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, Basın Kanunu’nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunma hakkını elinde saklı tutar.

Editörlük, Yazarlık veya Muhabirlik:
3-1)  Yaziyooo.com internet gazetesi yazarı, editörü, muhabiri, serbest muhabiri veya temsilcisi olma hakkı, site üzerinden yapılan müracaat neticesinde yapılan yazılı anlaşma çerçevesinde gerçekleşir. Yazılı anlaşmada okunup imzalanan hükümler, her türlü hukuki anlaşmazlık ve ihtilaf konusunda geçerli hükümler olarak kabul edilir.

3-2.)  Yaziyooo.com internet gazetesi tarafından editörlük ya da yazarlık yetkisi iptal edilmiş olanların veya bu kişilerin kendiliğinden ayrılmış olması içerik sorumluluğunu değiştirmez. Herhangi bir sebepten gerçekleşen ayrılık sonrasında da telif şartları da aynen geçerlidir.

Dış Bağlantılar ve Logo kullanımı:
Yaziyooo.com internet gazetesine ait özel logo tescil ve tasdik edilerek hukuki güvence altına alınmıştır.

4-1.) Başka sitelerde  Yaziyooo.com internet gazetesine verilecek olan bağlantı linklerinde  Yaziyooo.com internet gazetesi dış  bağlantılar kuralları kabul edilmiş sayılır.

4-2.)  Yaziyooo.com internet gazetesi harici web siteleri  Yaziyooo.com internet gazetesine verecekleri bağlantı linklerinde sadece  Yaziyooo.com internet gazetesinin onayladığı ve kullanım için hazırladığı logoları kullanacaklardır.

4-3.) Bu logoları kullanarak sitemize bağlantı verenler Logo sadece web sitelerinde kullanılabilir. Bu logolar basılı herhangi bir zemin veya materyal üzerinde kullanılamaz. Ayrıca bu logonun web sitelerinde kullanımı sırasında bağlantının mutlaka çalışır durumda olması gerekmektedir. Bağlantının düzgün çalışması için gerekli HTML kodu her logo ile birlikte verilir.

4-4.)  Herhangi bir yerde Yaziyooo.com internet gazetesi logosunun kullanımı o sitenin herhangi bir şekilde  Yaziyooo.com internet gazetesi /  tarafından desteklendiği veya tanındığı anlamına gelmez.

4-5.)  Yaziyooo.com internet gazetesi logosu herhangi şekilde başka bir metnin, resmin veya yazılım kodlarının  materyalinin parçası gibi gösterilemez. Logo mutlaka tek başına ve sitenizdeki diğer materyallerden minimum uzaklıkta bulunmalı ve hiçbir şekilde sitenizdeki diğer materyallerle bitişik olmamalıdır.

4-6.)  Yaziyooo.com internet gazetesi logolarının orijinal boyutları ve renkleri kesinlikle değiştirilemez. Logo başka herhangi bir resmin içerisine konulamaz.

4-7.)  Yaziyooo.com internet gazetesi, logosunun kullanımı ile ilgili fikri yada başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı hukuki haklarını arama  hakkını saklı tutar.

Mesaj, Yorum ve Forum Bölümlerinde Sorumluluğun Reddi:
5-1.)  Yaziyooo.com internet gazetesi içerisinde yer alan mesaj, yorum alanları  Yaziyooo.com internet gazetesi ekibi tarafından denetlenmektedir. Buna karşın, bu Yaziyooo.com internet gazetesi ziyaretçilerine ait mesaj ve yorumlara ilişkin olarak  Yaziyooo.com internet gazetesi her tür sorumluluğu reddeder. Forum alanındaki her tür içerik  Yaziyooo.com internet gazetesi ziyaretçileri tarafından oluşturulduğu için bu içerikle ilgili  Yaziyooo.com internet gazetesi sorumlu tutulamaz.

5-2.)  Yaziyooo.com internet gazetesi ziyaretçileri forum veya yorum alanını kullandıklarında genel kurallar kapsamında anlatılan uyarıları kabul etmiş sayılır.

5-3.) Yorumlarda suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ulusal yada uluslararası yasalara göre suç teşkil edecek her türlü beyan yasaktır.

5-4.) Yorumlarda ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren bilgi, yazılım ya da malzeme postalamak ya da iletmek yasaktır.

5-5.) Bu ilkeleri ihlal edenlerin  Yaziyooo.com internet gazetesi yorum ve forum alanlarına erişimleri iptal edilir…

5-6.) Forum ve yorum  bölümüne ziyaret gerçekleştiren; yeni konu yaratan,  yada mesaj bırakan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bu Internet Gazetesi Basın Yayın İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir.

Yaziyooo.com Internet Gazetesi

Site Yönetimi